Program

Program2018

Mandag 23. april

13:00 Unge talenter 1 (Tromsø bibliotek)

15:00 Unge talenter 2 (Rådstua teaterhus)

19:00 PRE – Et live audioessay (Rådstua teaterhus)

20:00 Unge talenter 3 (Rådstua teaterhus)

 

Tirsdag 24. april

10:00 Høna, egget og reven (Tromsø bibliotek)

12:00 Versailles (Tromsø bibliotek)

16:00 Snøløokker/Muohtadivggazat (Rådstua teaterhus)

20:00 Blodklubben (Small projects)

 

Onsdag 25. april

10:00 Monster i magen (Rådstua teaterhus)

14:00-16:00 Seminar: Målgruppetenkning (Small Projects)

17:00 FESTIVALÅPNING Del 1: Filter (Kongsbakken vgs)

18:00 FESTIVALÅPNING Del 2: Prolog ved Jonas Jakobsen med mingling (Rådstua teaterhus)

19:00 And Here I Am + etterpåsnakk (Rådstua teaterhus)

20:00-03:00 Les Tenebres (Tromsø Domkirke)

21:00 Det umuliges kunst + regissørbesøk (Verdensteatret kino)

21:00 Utvik Senior (Rådstua teaterhus)

22:00-06:00 Nattlesning: Engler i Amerika (Tromsø bibliotek)

 

Torsdag 26. april

10:00-12:00 INTRODUKSJONSKURS Kunstkritikk med Anette Pettersen (Rådstua teaterhus)

14:00 Bodybuilding Gives a Workshop (Isbjørn Scene, Driv)

18:00 Bodybuilding Gives a Dance Performance (Isbjørn Scene, Driv)

19:30 Som om historien min ikke fantes + etterpåsnakk (Rådstua teaterhus)

20:00-03:00 Les Tenebres (Tromsø Domkirke)

20:00 Northern Gathering (Sivertsens kafé)

21:00 I Am What I Am – Support: Improvisert vorspiel (Prelaten kro og scene)

 

Fredag 27. april

09:00-11:30 WORKSHOP: Scenekunstkritikk med Anette Pettersen (Rådstua teaterhus)

11:30, 13:00, og 14:30 Firkantskogen (Dance Lab)

13:00 Som om historien min ikke fantes (Rådstua teaterhus)

15:00-16:00 Samtale med Kulturrådet (Rådstua teaterhus)

16:30 KUNSTNERPORTRETT: Liv Kristin Holmberg (Sivertens kafé)

18:00 Gravøl med Liv Kristin Holmberg (Lugar 34, andre etasje)

18:00 Go To Sleep, Goddamnit! + Etterpåsnakk (Rådstua teaterhus)

20:00-22:00 SAMTALE: Kunstkritikk – subjektiv oppfatning eller rapport fra virkeligheten? ved Anette Pettersen (Rådstua teaterhus)

21:00 Hello X Kick Off (Sivertsens Kafé)

 

Lørdag 28. april

12:00-14:00 Vánddardit av Markomeannu Vanring i byen (oppmøtested annonseres)

15:00 Unannounced + Etterpåsnakk (Hålogaland teater)

16:30 Ceremonial March to the Future (Nord-Norsk Kunstmuseum)

18:00 Go To Sleep, Goddamnit! (Rådstua teaterhus)

18:00 Hello X Launsh Event (Polaria)

20:30 Unannounced (Hålogaland teater)

22:00 Vårfest i samarbeid med FRI. Konsert med GCB + DJs (Hålogaland teater)